Dezinfekcia ozónom O3

Zbavte sa zápachu, vírusov, baktérii a plesní v interiéroch svojich domácnosti, áut, kancelárií a prevádzkach. Ide o vysoko účinný a ekologický spôsob dezinfekcie, vhodný aj pre alergikov. Používame len silné, výkonné a certifikované generátory ozónu.

Čo je ozón O3?molekula ozónu

Pochádza z gréckeho slova „ozein„, čo znamená „vôňa“. Je prírodný, bezfarebný plyn s charakteristickou „elektrickou“ vôňou, ktorú môžeme cítiť vo vzduchu po typickej letnej búrke, kedy je vzduch čerstvejší a ľahšie sa nám dýcha. To je spôsobené zvýšenou koncentráciou ozónu v ovzduší, ktorý vznikol počas elektrochemických procesov v atmosfére. Molekula kyslíka (O2) je rozštiepená napr. pôsobením elektrického výboja (blesk pri búrke) na atóm kyslíka O, ktorý nemôže existovať preto sa zoskupuje späť buď do dvojatómovej molekuly kyslíka (O2) alebo do trojatómovej väzby ozónu (O3).

vznik ozónu v prírode

Ozón (O3) sa skladá z troch atómov kyslíka, je ťažší ako vzduch na nazývame ho aj ako aktívny kyslík, ktorý predstavuje najsilnejšie prírodné dezinfekčné činidlo, ktoré sa prirodzene vyskytuje v prírode. Ozón je spolu s ďalšími látkami ako kyslík, dusík, kysličník uhličitý, atď. súčasťou vzduchu ktorý dýchame. Je 50 krát účinnejší ako chlór a až niekoľko tisíc krát ako chlórové chemické prostriedky. Na rozdiel od chlóru je biologicky a ekologicky nezávadný, keďže je nestabilný (v molekule O3 je nahromadené väčšie množstvo energie), pomerne rýchlo sa rozpadá a zoxiduje najbližšiu možnú molekulu, teda aj na molekuly zápachu a prenikne do hĺbky každého povrchu, do pórov kobercov, čalúnenia , čo sa určite nepodarí žiadnemu z čistiacich a dezinfekčných prostriedkov.

Ozón sa nedá skladovať a postupne sa mení späť na kyslík (O2). Pri teplote 20°C, tlaku 101.3 kPa je polčas rozpadu 45 minút, pri teplote 30°C a rovnakom tlaku je polčas rozpadu 20 minút. Bežná koncentrácia ozónu v ovzduší sa pohybuje na úrovni 0,02 ppm, výnimočne 0,05 ppm. Vďaka svojim vlastnostiam a schopnostiam je prakticky jediným riešením pre alergikov.

Prečo dezinfekcia ozónom?

Bežná koncentrácia ozónu v ovzduší sa pohybuje na úrovni 0,02 ppm, výnimočne 0,05 ppm. Táto koncentrácia nie je pre človeka, zvieratá a rastliny nebezpečná, napriek tomu, už v takto nízkych koncentráciách ozón likviduje mikroorganizmy. Čistenie, dezinfekciu a odstraňovanie zápachov vykonávame tzv. „šokovou metódou„, kedy je v priestore koncentrácia ozónu zvýšená na 25 až 50 ppm, čo je cca. 2500 násobok bežnej koncentrácie.

Keďže ozón je plyn preniká aj na miesta, kde sa bežná chémia nedostane. Zničí plesne, baktérie, vírusy, neutralizuje pachy a keď splní svoju dezinfekčnú úlohu, zmizne a premení sa späť na neškodný kyslík O2.

 Výhody dezinfekcie ozónom:
 je 50-krát účinnejší ako chlór a 100-krát účinnejší ako bežné čistiace prostriedky na báze chlóru  

Generátor ozónu OLSI tepovanie
výkonný generátor ozónu
je silný, neškodný a ekologický, ide o najsilnejšie prírodné dezinfekčné činidlo
 zabíja odolné druhy a formy baktérií, vírusov, mikroorganizmov, spórov a plesní s úspešnosťou až 99,9%
 odstraňuje zápachy organického pôvodu – zápach cigariet, zápach z mlieka a podobne
 najsilnejšie oxidačné činidlo, je 3000x rýchlejší ako chlór, 25 x účinnejší ako kyselina chloritá (NOCL)
 používa sa v zdravotníctve na sterilizáciu a rozkladá aj chemické látky
 ako prevencia, ale aj v prípade častých zdravotných problémov celej rodiny
 nemá žiadne vedľajšie účinky ako pri iných chemikáliách určených na dezinfekciu

Príklad: dezinfekcia ozónom v aute zaručí sterilné prostredie pre prepravu novorodenca z pôrodnice, alebo v prípade auta fajčiara odstránenie zápachu po cigaretách nepredstavuje žiaden problém

Generátor ozónu si môžete aj zapožičať v našej požičovni zariadení .: Požičaj si ma :.

Ako prebieha dezinfekcia ozónom?

 v byte

ozónová dezinfekcia bytu
ozónová dezinfekcia bytu
z miestnosti je potrebné odstrániť všetky zvieratá, rastliny a striebro
podľa veľkosti miestnosti  (v m3) nastavíme čas potrebný na dezinfekciu
počas dezinfekcie je miestnosť uzatvorená
po uplynutí času dezinfekcie, miestnosť necháme ešte cca 20 minút uzatvorenú
dezinfekcia je ukončená a miestnosť vyvetráme
 v aute (celý interiér auta vrátane klimatizácie) *

ozónová dezinfekcia vozidla
ozónová dezinfekcia vozidla
podľa veľkosti a znečistenia auta nastavíme čas potrebný na dezinfekciu, zvyčajne 30 až 45 minút
zapneme motor vozidla a nastavíme vnútorný okruh vo vozidle a auto zatvoríme
po ukončení dezinfekcie auto vyvetráme
v prípade silného znečistenia auta je potrebné tento proces zopakovať

* pre účinnú dezinfekciu klimatizácie auta je okrem jej prečistenia ozónom potrebná aj výmena peľového filtra, tento úkon nevykonávame

upozornenie: pri zvýšenej vlhkosti vzduchu (napr. vlhké koberce, alebo čerstvo vytepované auto) sa výrazne znižuje účinnosť ozónovej dezinfekcie a poškodzuje generátor ozónu

Viac informácii o cenách za ozónovú dezinfekciu nájdete v aktuálnom cenníku služieb, .: Cenník :.

Viac informácii o zapožičaní generátora ozónu nájdete v našej požičovni zariadení .: Požičaj si ma :.

Zatvoriť