Tepovanie

Prečo tepovať?

Tepovaním získate:

výhody tepovaniačistotu – odstraňujú sa roztoče, pot, fľaky, …
vôňu – príjemné prevoňanie tepovanej textílie
farebnosť – textílii sa navráti jej pôvodná farebnosť
• starostlivosť – regenerujete a vyrovnávate vlákno textílie

Prečo NEtepovať ručne „po domácky„?

Určite to poznáte. Nastala nehoda v podobe rozliatého nápoja, jedla, moču, krvi, …? V takom prípade nie je vhodné:
• nečistotu odstraňovať pomocou ručného čistenia bez odsávania (časť nečistoty len zatlačíte hlbšie do textílie)
neskoré odstraňovanie zaschnutého fľaku (nečistota sa intenzívne usadí v textílii)

Túto situáciu Vám hravo vyrieši „mokré“ tepovanie. Pri ručnom čistení bez odsávania nečistôt sa môže docieliť väčšia škoda ako pri žiadnom čistení. Navyše, povrch zostáva mokrý, má dlhú dobu schnutia a môže dôjsť k jeho zatuchnutiu a splesniveniu. Pri strojovom mokrom tepovaní s odsávaním, zostáva povrch len vlhký a nie premáčaný. Použité prípravky sú účinné a šetrné k čistenému povrchu, majú protiplesňové a antibakteriálne účinky a uvoľnia aj tú najpoddajnejšiu špinu, roztoče a škvrny nachádzajúce sa v hĺbke textílie a jej vlákien. Následné odsatie prípravku nezanechá v tepovanej textílii takmer žiadny použitý prípravok.
Pri ručnom čistení nie je možné čistiť textíliu až do hĺbky a nečistoty sa čiastočne odstránia len z povrchu a zvyšok sa zatlačí hlbšie do textílie. Povrch zostáva väčšinou aj naďalej fľakatý a časť z použitého prípravku zostáva v látke a opätovne viaže na seba prach a špinu, čím sa sedačka, posteľ, či koberec rýchlo znovu zašpinia.

Alebo si vravíte, že tepovanie nepotrebujete, lebo vaše textílie sú čiste?

Pravdepodobne áno, ale len na oko.
Pri pravidelnom vymieňaní posteľnej bielizne sa vám môže zdať váš matrac čistý. Opak je pravdou. V posteli strávime takmer polovicu svojho života a počas používania matraca sa do neho ukladá telesný pot, zvyšky kože, telesný maz ako aj prach z okolitého  prostredia. Práve takéto prostredie obľubujú roztoče, baktérie a podobné mikroorganizmy. S matracom sme totiž počas spánku v kontakte a v prípade, že je plný alergénov a prachu, predstavujú zdravotné riziko ako napríklad alergické reakcie a škrabanie. Teplé a často  vlhké prostredie v matraci je vhodným miestom pre množenie sa parazitov, baktérií a plesní.Preto by sme mali dbať o jeho údržbu, čistotu  a zdravotnú nezávadnosť.

Čo by sa stalo ak by ste napríklad vašu laminátovú podlahu neumývali a nevysávali? Viete si predstaviť ten neporiadok?
Rovnako to je aj s kobercom, avšak s tým rozdielom, že na koberci znečistenie nie je viditeľné, ale napriek tomu tam je a predstavuje hrozbu pre Vás a celú vašu domácnosť.

Hĺbkové mokré tepovanie matracov je teda vhodnou investíciou do vášho zdravia.

Aké sú základne sbôsoby tepovania? Mokré a suché.

  • mokré tepovanie – je proces, kedy sa do textílie za pomoci vody dostáva účinná látka, ktorá eliminuje mikroorganizmy, roztoče, plesne a ich výlučky. Táto zmes je aj vrátane usadeného prachu a fľakov, následne z textílie odsávaná. Textília neostáva mokrá, ale len vlhká so zbytkovou vlhkosťou okolo 3,5 %. Zvyčajná doba schnutia je 4 až 9 hodín. V prípade silného znečistenia je treba celý postup opakovať, pokiaľ nedosiahneme požadovanú čistotu povrchu.
    Výhodou mokrého hĺbkového tepovania je, že nedochádza k nadmernému opotrebovaniu, vytrhávaniu vlasov textílie a poškodzovaniu jej povrchu tak, ako sa to stáva pri mechanickom „kartáčovom“ čistení. Tento spôsob naopak textíliu regeneruje, narovnáva do pôvodnej polohy a prinavráti jej pôvodnú farebnosť. Umenie mokrého hĺbkového tepovania spočíva v odstránení všetkých druhov nečistôt usadených hlboko vo vnútri textílie.
    Materiály, ktoré nie sú vhodné na mokré tepovanie sú koža, brúsená koža a koženka. „Viac o mokrom tepovaní“

Hĺbkové tepovanie zabezpečujeme najmä s profesionálnými zariadeniami Nemeckej kvality KARCHER a šetrnými čistiacimi prostriedkami. Profesionálne čistiace prostriedky vďaka nanášaniu pod tlakom preniknú až ku koreňom textilného vlákna a odstránia aj hĺbkové znečistenie. Tepovanie Vám poskytne antibakteriálnu a protiplesňovú ochranu, odstráni zašpinenie, nežiaduce pachy, parazitujúce mikroorganizmy a hlavne prach, obsahujúci prachové roztoče. Ich výlučky sú hlavným alergénom spôsobujúcim tzv. alergiu na prach a v ťažších prípadoch aj astmu. Aj navonok čistá sedačka alebo koberec v sebe ukrýva dostatok prachu, ktorý bežným vysávačom dôkladne nevysajete. Čistením „na mokro“ nedochádza k víreniu prachu a látka je prečistená až do hĺbky vlákien a uvoľnené nečistoty sú nasávané naspäť do stroja.
Najškodlivejšie druhy roztočov bytového prachu sú „Dermathopagoides Pteronisinus“ a „Dermathopagoides Farinae“. Spôsobujú druh alergie, ktorú poznáme pod názvom „alergia na prach“. Tieto malé živočíchy sa živia čiastočkami odumretej kože. Keďže najviac potravy nachádzajú v posteliach, v matracoch, gaučoch a kobercoch, ich výskyt je na týchto miestach viac ako zaručený. Dokážu sa neuveriteľne rýchlo množiť a z jedného gramu odumretej kože dokáže vyžiť až 1 000 000 roztočov. Roztoče bytového prachu spôsobujú ťažkosti alergikom najmä svojimi alergénmi, ktoré sú najviac obsiahnuté v ich výlučkoch. Tepovaciu zmes vám môžeme obohatiť o špeciálny prípravok, ktorý odstráni až 99% roztočov na extra dlhé obdobie 6 až 9 miascov. Pre maximálny efekt odporúčame tento proces kombinovať aj so suchou parou. Takéto tepovanie napr. matracov odstráni popri roztočoch, parazitoch, baktériách a plesniach aj pot, ktorý môže viesť k nepríjemnému zápachu.

Pri silnom zašpinení, fľakoch a škvrnách používame rozprašovací prostriedok, ktorý vám aplikujeme lokálne. Poradí si aj s extrémnou nečistotou, ktorá nebola
dlhšie riešená a silno prischla k tepovanej textílii. Aj napriek tomu je niekedy vhodné z odstupom času tepovanie opakovať vďaka čomu sa výrazné zvýši návrat
textílie k pôvodnému vzhľadu. Tepovanej textílii vdýchne svieže farby, vôňu, pocit novoty a predĺžite jej životnosť.

Odporúčaná frekvencia tepovania je 2 až 3 krát do roka, v prípade potreby a väčšieho znečistenia i viac krát. Na dobu schnutia tepovanej textílie vplýva viacero faktorov ako napr. teplota v interiéri, exteriéri, aktuálna vlhkosť vzduchu. Zvyčajne schnutie trvá od 4 až po 24 hodín.

 

  • suché tepovanie – je proces, kedy sa textília čistí len mechanicky

OLSI Tep sa špecializuje na oblasť mokrého tepovania.

Objavte znovu vodu ako EKO čistiaci prostriedok. Ak ste zástancom dezinfekcie bez „chémie“, máme riešenie aj pre vás a ponúkame Vám dezinfekciu na báze vodnej pary, ktorá odstráni až 99,9 % baktérii z povrchu.

Prečo tepovať s nami, prostredníctvom OLSI Tep?

Našim cieľom je:

  • rýchlosť vybavenia Vašej požiadavky – takmer okamžitá reakcia na váš dopyt
  • prvotriedne odvedená práca – dôležitá je pre nás kvalita našich prác a vaša následná spokojnosť. Preto vašej zákazke na tepovanie venujeme toľko času, koľko si vyžaduje, tak aby naša práca bola odvedená nadštandardne a profesionálne. Nešetríme na vás prípravkom. Nechceme pracovať „rýchlo“, len aby sme mohli utekať k inej zákazke. Nedáme vám menej prípravkou ako je potrebné, len aby sme šetrili vlastné náklady. Radšej odmietneme inú zákazku a radšej si zvýšime náklady. Len vy ste u nás na PRVOM mieste a dostanete u nás VŽDY maximum. Vyznávame profesionalitu, serióznosť, zodpovednosť a poctivú prácu, lebo vieme, že len precízne odvedená práca je pre nás tou najlepšou reklamou.
  • vaša konečná spokojnosť – vždy nás poteší vás názor na výsledok z realizovaného tepovania. Vaše hodnotenie nám môžete zanechať aj na našej facebook stránke. Vy ste najlepšou referenciou a garanciou našej kvalitnej práce

Zabezpečíme Vám čisté a zdravé prostredie pre Váš život a postaráme sa o dôkladné odstránenie alergénov z Vášho domova. Pracujeme s modernou technikou a prvotriednymi prípravkami. U nás si môžete zvoliť aj vami preferovaný prípravok, ktorý pri tepovaní máme použiť ako napr.: kapsulu, tabletu, prášok, vôňu, …

Ku kvalitne a precízne vykonanej práci nestačí len špičková technológia. Treba k tomu aj odbornosť a skúsenosti. Preto sme vytvorili jedinečné čistiace postupy a neustále sa vzdelávame v oblasti moderného čistenia, unikátnych technológii a špičkových čistiacich prostriedkov svetových značiek. Nadobudli sme bohaté skúsenosti v oblasti odstraňovania škvŕn a nečistôt každého druhu.

Naše skúsenosti a potešenie z poctivej práce radi ponúkneme aj Vám.

 „Vieme, čo robíme, preto tepujeme veci profesionálne a s radosťou. OLSI Tep“

Venujeme sa tepovaniu v domácností: sedačiek, sedacích súprav, gaučov, kresiel, pohoviek, kobercov, váľand, postelí, matracov, kresiel, stoličiek, vozidiel* a áut*.
* tepujeme len počas letných mesiacov

Zatvoriť